הציעו לכם בנייה ירוקה? תבדקו טוב מה זה כולל

המושג "בנייה ירוקה" צובר תאוצה בכל רחבי העולם ובישראל בפרט, וכדי להבין את המשמעות האמיתית חשוב להבדיל בין "לב" הבניין ל"מוח" הבניין.

פיליפ ברמי, מנכ"ל | שניידר אלקטריק ישראל

אומרים שחדר משנה בית, בית משנה רחוב, רחוב משנה עיר, עיר משנה מדינה ואפשר להמשיך ככה עד הגלקסיה. 
תובנה זו עומדת במרכזה של התפיסה "בנייה ירוקה" אשר צוברת תאוצה בכל רחבי העולם ובישראל בפרט. כדי להבין את המשמעות האמיתית של המושג "בנייה ירוקה", נחלק אותו לשניים-הלב והמוח. 
 
הלב מייצג מוצרים שצורכים אנרגיה כמו מנורות, מזגנים ודוד מים, והמוח מייצג את מערכות הבקרה שמנהלות אותם. החלפת מוצרים בזבזניים במוצרים בעלי דירוג אנרגטי גבוה יותר היא בסיס "הבנייה הירוקה", אך ניהול התשתיות הוא כבר השלב הבא. ברוכים הבאים לעידן הsmart structure. 
 
בבקרת המבנה החדשנית, מערכת web מנטרת את כל פעולות החשמל במבנה, מודיעה בזמן אמת על צריכת יתר ומסייעת בתחזוקה המונעת. המערכת עובדת על מספר פרוטוקולים וללא צורך במתאמים היא למעשה "משוחחת" עם כל מערכות הבניין, כגון: המים, מיזוג האוויר, מעליות או בקיצור כל מה "שזז" בבניין. כיוון שמדובר במערכת פתוחה, ניתן לשלב למערכת הבקרה מערכות משלימות נוספות ולשמור על אחידות המערכת. 
 
נקודה קריטית נוספת היא שכל הדאטא בייס מגובה בבקר אשר מוגן ע"י מערך סייבר סקיוריטי מתקדם אשר עומד גם בתנאים המחמירים של מכרזי הבניה וניהול האנרגיה בארה"ב. 
אז אם מציעים לכם "בנייה ירוקה", תבדקו אם זה מסתכם בהתייעלות אנרגטית של "לב המבנה" או בהתייעלות אנרגטית אמיתית שכוללת גם את "מוח המבנה". 
 

המומחים

כל הכתבות

עונות קודמות