תמ"א 38: מהן הערבויות שעליכם לדרוש?

לערבויות השונות שמנפיק הבנק המלווה של פרויקט התמ"א לטובת בעלי הדירות יש חשיבות מכרעת בהצלחת הפרויקט וקבלת הדירה החדשה. אז מה עליכם לדרוש ולמה חשוב לשים לב?

עמיקם ברגר, סמנכ"ל | בניני העיר הלבנה

קשה לראות את דירתכם נהרסת לצורך בניה חדשה. כדי לצלוח את המחסום הפסיכולוגי הזה אתם רוצים לקבל ביטחונות מקסימליים, אלו הן ערבויות שונות שמנפיק הבנק המלווה של הפרויקט לטובת בעלי הדירות.
 
הערבות הראשית היא ערבות על פי חוק מכר בשווי המלא של הדירה החדשה. כבר בעת פינוי דירתכם הנוכחית אתם מקבלים לידכם ערבות על פי שווי הדירה החדשה המושבחת. 
 
ערבות שניה מבטיחה שלא יפסקו תשלומי שכר הדירה החלופי: גובה ערבות זו הוא כסכום כל שכר הדירה החלופי אותו התחייב היזם לשלם עד למועד קבלת הדירה החדשה. 
 
ערבות שלישית מבטיחה עבורכם את תשלומי כל המיסים בפרויקט. היזם לוקח על עצמו את תשלום המיסים אך מבחינת רשויות המס , אתם הם בעלי החוב. כדי שלא תמצאו יום אחר בתיבת הדואר הודעה על חובות כאלו – ניתנת ערבות המבטיחה את תשלומי המס במלואם ע"י היזם. 
 
עוד ערבות שניתנת על ידי היזם היא ערבות להבטחת רישום בית משותף. הבנין החדש שונה לגמרי, יש לרשום מחדש את הבית המשותף והערבות מבטיחה שזה יקרה בזריזות וביעילות. 
 
ואחרונה היא ערבות הבדק – ניתנת לכם בעת קבלת המפתחות לדירה החדשה . מטרתה להבטיח שיתבצעו כל התיקונים שידרשו בעת תקופת האחריות. 
כל הערבויות האלו יחד, מרגיעות את בעלי הדירות ומבטיחות את קבלת הדירה החדשה.   
 

לערוץ 90 שניות לחץ כאן>>