הצעדים החשובים בדרך להפחתת עלות הבעלות הכוללת

כיום, כאשר הפחתת עלות הבעלות הכוללת הפכה לקריטית, כל מפעל וארגון חייב להשתמש במתודולוגיה ששמה דגש על ניתוח, מדידה ושיפור. פתרונות בניהול אנרגיה הם המפתח לכך.

פיליפ ברמי, מנכ"ל | שניידר אלקטריק ישראל

כאשר אתם מתכוונים לרכוש רכב חדש, האם אתם בוחנים רק את המחיר שלו? סביר להניח שלא. 
 
החשיבות של תפיסת עלות הבעלות הכוללת 
המודעות לצרכנות נבונה עלתה בשנים האחרונות וכיום, מרבית האנשים בוחנים גם את צריכת הדלק, עלות התיקונים, שיעור הפחת ומחיר הביטוח. לכן, גם בהקמה ותפעול של מפעלים, מבנים ותשתיות חשוב שתהיה לנו הערכה ריאלית למה שאפשר לקרוא לו 'עלות הבעלות הכוללת'. 
 
כיצד תבחנו את עלות הבעלות הכוללת? 
למעשה, לא צריך לקחת בחשבון רק את עלות המוצר בעת הרכישה, אלא את כל מחזור החיים  שלו-כלומר מהי רמת היעילות האנרגטית שלו ועד כמה הוא קל לתפעול. בנוסף, חשוב לקחת בחשבון את עלות ההכשרה של משתמשי המוצר או המערכת החדשה, עלויות הקשורות בתקלות, השטח הנדרש, הוצאות גדילה ועוד. 
 
שלושת הצעדים להפחתת עלות הבעלות הכוללת 
כדי שהמוצר החדש יוכל לתת מענה כולל משלב התכנון ועד שלב האחזקה, רצוי לקחת בחשבון את שלושת השיקולים הבאים: ניהול נצילות אנרגיה-להבין כמה, איך ומתי נעשה שימוש באנרגיה. ניתוח מחזור החיים המלא של הפתרון וניהול נכסים-הבנה מעמיקה של עלות התחזוקה השוטפת והסדירה במתקן במטרה להבין היכן ניתן להוזיל בעלויות. 
 
כדי להתחיל וליישם את תפיסת עלות הבעלות הכוללת, כל מפעל וארגון חייב להשתמש  במתודולוגיה ששמה דגש על ניתוח, מדידה ושיפור. כך מקצרים את החזר ההשקעה ומתחילים לחסוך בעלויות ולשפר את הרווחים. וזאת המטרה לא? 
 

לערוץ 90 שניות לחץ כאן>>