האם המפעל שלך מוכן למחר?

כל שינוי בתפיסת דרכי העבודה עלול לעורר לא מעט חששות, אך לעתים רק חשיבה מחודשת יכולה להביא להתייעלות וכיום גם ניתן לשדרג מפעלים מבלי לאבד נכסים ומידע שהושקע בהם זמן וכסף רב בעבר.

פיליפ ברמי, מנכ"ל | שניידר אלקטריק ישראל

אנחנו חיים בעידן בו כל בעל עסק חייב להתאים את עצמו לשינויים הטכנולוגים המהירים שקורים סביבנו. עסק שלא יעשה זאת, עלול לפשוט רגל. 
 
האם המפעל שלך מוכן לעתיד? 
ניקח לדוגמא מפעלים, אם בעבר אמצעי הבקרה של רצפת הייצור שימשו לשנים ארוכות, כיום יש צורך שאמצעי הבקרה יהיו מודולריים ויוכלו לעבור שדרוג תוך זמן קצר. אך כל שינוי בתפיסת דרכי העבודה עלול גם לעורר לא מעט חששות. לכן, כאשר רוצים שהמפעל יהיה מוכן לעתיד חשוב לשים לב לכמה נקודות מפתח. 
 
לשדרג מבלי לאבד נכסים 
לא כל שינוי חייב להיות מקצה לקצה ולעתים רק חשיבה מחודשת יכולה להביא להתייעלות. אם בחרתם לשדרג את מערכות הבקרה של המפעל, מצוין! רק חשוב לשים לב כי השדרוג הוא בעל backward compatibility. כלומר, מותאם גם לטכנולוגיות ישנות יותר ולא יוביל לאיבוד נכסים ומידע שהושקע בהם זמן רב בעבר. כידוע, טעויות ברצפת הייצור עולות זמן וכסף ולכן תכנון הייצור צריך להישען על מערכות המבוססות על פרוטוקולים פתוחים שאינם מגבילים את הגישה למכשירים ומוצרים שונים. 
 
אבטחת מידע: הטבע השני של מפעל  העתיד 
לבסוף, חשיבות תפקוד התוכנה, החיבור לרשת ותהליכי הדיגיטציה שנובעים ממנו, דורשים כי מערך אבטחת המידע והגנת הסייבר יגנו באופן הוליסטי על כל מערכות המפעל דרך פתרונות חכמים ומותאמים לרגישות המתקן. 
הנקודות שציינתי הן רק חלק ממערך שלם של ה- plant of the future בו ניהול ואיסוף המידע הם אלו שנותנים את הערך המוסף. אז האם המפעל שלך מוכן למחר? 
 

לערוץ 90 שניות לחץ כאן>>