האם הארגון שלכם מוכן לעידן ה-IOT?

בעולם של היום, חדשנות והתייעלות אנרגטית הן ערך עליון בכל ארגון ולהתנהלות נכונה יש יתרון סביבתי וכלכלי. אז כיצד אפשר להתחיל לחסוך בעלויות האנרגיה?

פיליפ ברמי, מנכ"ל | שניידר אלקטריק ישראל

נתחיל בשבירת מיתוס. עידן ה-IOT, האינטרנט של הדברים, לא התחיל להתפתח רק בעשור השני של המאה ה-21. 
 
מהפכת ה-IOT: אינטגרציה למען התייעלות אנרגטית 
מדובר במהפכה שהחלה כבר בשנות האלפיים המוקדמות. כמובן שאז, רישות ההתקנים היה בסיסי יותר אך היווה את הניצנים הראשונים להליכי אוטומציה רחבים יותר. דוגמא בולטת לכך מעולם התעשייה היא השימוש שנעשה לראשונה בבקרים מתוכנתים בעלי יכולות רשת, דבר שאפשר אינטגרציה חכמה בין התקנים שונים, הן ברמת החומרה והן ברמת התוכנה. למעשה, המעבר לשימוש בטכנולוגיית ETHERNET הביא גם לחיסכון משמעותי בעלויות הכבלים הרבים שעוברים במפעל. 
 
כיצד חדשנות אנרגטית באה לידי ביטוי? 
כיום, הכל סובב סביב זמינות המידע וכבר ברור שכל ארגון שרוצה להיות future ready חייב להתחיל לנהל את המידע שניתן למשוך מההתקנים השונים על מנת לשפר ביצועים. הפועל היוצא הוא חיסכון בהוצאות תפעול, כשהגדולה ביותר בדרך כלל היא עלות האנרגיה. 
 
חדשנות כערך עליון 
החדשנות של עידן ה-IOT, כמו בכל מהפכה לאורך ההיסטוריה, היא שינוי הדרך המוכרת לביצוע הדברים. החדשנות נועדה לתת פתרונות לצרכים קיימים או חדשים תוך מתן ערך מוסף. ואם נסתכל לרגע על הצרכים הקיימים והחדשים של העולם בו אנו חיים, נבין כי הצורך המשמעותי ביותר הוא ניהול האנרגיה. אם זה ברמה הגלובאלית, הלאומית או הארגונית וחדשנות בכל רובד, היא זו שמאפשרת לנו לעשות את זה. 
 

לערוץ 90 שניות לחץ כאן>>