יש לי רעיון עסקי מדהים! מה עכשיו?

אם יש לכם רעיון מדהים ואתם רוצים לצאת לדרך עסקית חדשה, כדאי מאוד שתבינו מה באמת יש לכם ביד ואיך ניתן להגן עליו. השלבים החשובים כשהופכים רעיון למציאות.

מיכל לוצאטו, עו"ד | לוצאטו- משרד עו"ד

אם יש לכם רעיון מדהים ואתם רוצים לצאת לדרך עסקית חדשה, כדאי מאוד שתבינו מה באמת יש לכם ביד.לכן הדבר הראשון שצריך לעשות הוא לסווג את הרעיון - האם מדובר בפטנט, זכות יוצרים, או אולי בכלל במדגם? כמובן שקיימת האפשרות שבשלב ההתחלתי הרעיון עוד לא התגבש לאף אחד מסיווגים אלו ששייכים לעולם הקניין הרוחני. גם במקרה כזה, חשוב מאוד להבין איך אפשר להגן על רעיון בלבד. לצורך זה כדאי לפנות לעורכי פטנטים או לעורכי דין  שיכולים לעזור לכם להבין מה יש לכם ביד, וכיצד ניתן להגן עליו.
 
כמעט תמיד, וללא קשר לסיווג הרעיון, מומלץ להתחיל עם הסכם סודיות שמטרתו היא להגן על הרעיון והמידע שאתם מוסרים לאנשים שונים איתם אתם באים במגע. חשוב מאוד שההסכם ייכתב באופן מקצועי ושיותאם לסיטואציה העסקית שלכם.
 
במידה ואתם רוצים לרתום אנשים נוספים לרעיון, אל תסתפקו בהסכמות חבריות בע"פ, כמו למשל הבטחה של 5% מרווחי המיזם תמורת השקעה של סכום כסף. זִכרו שלהתחייבויות שאתם יוצרים, גם בשלבים מוקדמים, תהיה השלכה משמעותית על המיזם בהמשך הדרך. לכן חשוב מאוד להבין את המשמעות המשפטית, העסקית והמיסויית של כל התחייבות. לצורך זה תזדקקו לאנשי מקצוע. 
אל תנסו לחסוך ולוותר עליהם, כי הם אלו שיעזרו לכם להקים את העסק בצורה הכי נכונה ואחראית. ישנם לא מעט אנשי מקצוע שמציעים פגישות ייעוץ ראשוניות ללא עלות. נצלו זאת על מנת להשכיל ולהבין כיצד להפוך את הרעיון שלכם למציאות.
 

לערוץ 90 שניות לחץ כאן>>