פרויקט תמ"א- התקשרות עם יזם או קבלן ?

החלטתכם להצטרף לפרויקט תמ"א 38 היא אחת המשמעותיות שתקבלו בימי חייכם כאשר שני החששות הכבדים ביותר הם: איך יובטח סיום הפרויקט ואיך תובטח איכותו.

עמיקם ברגר, סמנכ"ל | בנייני העיר הלבנה

כיום, כאשר כל פרויקט מתבצע בליווי בנקאי סגור  עם ערבויות, החשש מעצירת  הבניה הפך משני.  הנושא המטריד יותר הוא מה תהיה  איכות הדירה החדשה אותה תקבלו. כדאי לסבול את תקופת הבניה,  תמורת החלום של  דירה חדשה ואיכותית. אבל אתם חוששים: איך נוודא שהיא אכן תהיה כזו ?

 ישנם בעלי דירות הסבורים שאם יבחרו יזם שהוא גם הקבלן המבצע,  הם מבטיחים בכך מראש  את איכות הביצוע.  אך ישנם נימוקים כבדי משקל מדוע הנחה זו אינה נכונה.  תחום הביצוע הקבלני הוא תחום  רגיש לגורמים ושינויים רבים ועל כן תנודתי מאד.   אירועי השנה האחרונה, בה קרסו כמה קבלני ביצוע גדולים ממחישים  שלאור ההיקפים הכספיים הגדולים קשה  מאד להעריך מצב חברה רגיש מבעוד מועד.

התקשרות עם יזם שהוא גם קבלן מבצע, מכניסה אל תוך הפרויקט חוסר יציבות  זה וכובלת את בעלי הדירות מראש לקבלן מבצע אשר  אין לדעת מה יהיה מצבו במועד תחילת הבניה, כשנתיים לאחר ההתקשרות.  לעומת זאת חתימה עם יזם שמביא לפרויקט את האיתנות הפיננסית הנדרשת להשלמתו 

ודחיית הבחירה בקבלן המבצע למועד תחילת העבודות, תהיה צעד זהיר יותר על מנת להבטיח התנהלות רציפה של הפרויקט וקבלת איכות מקסימלית בעת ביצועו.  
 

לערוץ 90 שניות לחץ כאן>>