כיצד משפיעה עליית המחירים בפריפריה על כדאיות ההשקעה בנכסים מניבים?

בצפון ובדרום הארץ ניתן למצוא היום היצע רחב ומעניין של נכסים מניבים, והיצע זה צפוי להתרחב שכן באיזורים אלה מרוכזים מרבית עתודות הקרקע של המדינה. דו"ח מצב.

יאיר לוי , בעלים ומנכ״ל | "יאיר לוי אסטרטגיה בנדל״ן"

בשנים האחרונות, חלו שתי מגמות בולטות בשוק הנדל"ן. 
הראשונה, עליית מחירי הנכסים באזורי הפריפריה, מגמה שצפויה להתעצם בעקבות הארכת כביש 6 לצפון ולדרום ושיפור תנועת הרכבות. והשנייה, עלייה בביקוש לנכסים מניבים, בזכות ירידת הריביות והנגישות למימון בנקאי. 
בצפון ובדרום הארץ ניתן למצוא היום היצע רחב ומעניין של נכסים מניבים, והיצע זה צפוי להתרחב שכן באיזורים אלה מרוכזים מרבית עתודות הקרקע של המדינה. בצד הביקוש יותר ויותר חברות בוחרות להעתיק את ליבת העשייה שלהן אל אזורים אלה שהפכו נגישים יותר, וליהנות מתמריצים ממשלתיים וממבחר מגוון ומודולרי יותר של שטחים ונכסים. ומכאן שהשקעה בנכסים מניבים באיזורים ״פריפריאלים״ נעשית יותר ויותר אטרקטיבית.
 משקיעים אשר יזהו הזדמנויות בפריפריה צפויים ליהנות מהמשך העלייה במחירי הנכסים שכן צמצום הפערים הכלכליים והנגשת דרכי התחבורה מקרבים את הפריפריה למרכז הארץ, והופכים את ישראל למודל של city state, שבה כל המדינה הינה למעשה עיר אחת, ואין פריפריה אמיתית. כמובן שזה לא תהליך שקורה בין לילה אבל אנחנו בהחלט בדרך לשם, לשמחתנו
 

לערוץ 90 שניות לחץ כאן>>