מה הן הבדיקות שיעזרו לכם להעריך האם מדובר בעסק ששווה להשקיע בו?

איך בודקים את השוק והמתחרים השונים כאשר מתכוונים להשקיע בעסק או מיזם חדש? ואיך שלושה צעדים יכולים להציל אתכם ואת כספכם. כל מה שחשוב לדעת לפני שיוצאים לדרך.

מיכל לוצאטו, עו"ד | לוצאטו- משרד עו"ד

אם אתם מעוניינים להשקיע בעסק קיים, יש כמה צעדים שעליהם אתם לא יכולים לוותר.
הצעד הראשון  הוא להשיג ליווי משפטי וחשבונאי על מנת לוודא שהחוזה עליו אתם חותמים הינו חוקי, הוגן והגיוני. הרבה פעמים אנשים נכנעים ללחץ של ההזדמנות העסקית המוצעת להם וחותמים על הסכמים מבלי להבין את המשמעות המשפטית, העסקית והמיסויית שלהם. 
חוזה נכון הוא חוזה אשר מדרג את ההשקעה בהתאם לאבני דרך מדידות ומוסכמות מראש ולעיתים אף דורש החזקה של הכספים בנאמנות, ואשר יכול לצפות פני עתיד, כולל האפשרות של סיום הקשר העסקי.
 
הצעד השני הוא לבצע בדיקת נאותות ברמה סבירה ולקבל מידע עסקי על העסק ועל האנשים אשר מנהלים אותו - האם הוגשו תביעות נגד החברה? מהו דירוג האשראי שלה? מה משמעות הדוחות הכספיים של החברה? 
קיימות הרבה שאלות שצריכות להיענות לפני שתוכלו להעריך באופן אמיתי האם מדובר בעסק ששווה להשקיע בו, ועל הרבה שאלות אלו יכולים לענות רק אנשי מקצוע כגון עורכי דין, רואי-חשבון ויועצי מס. 
 
הצעד השלישי הוא להבין מהם יתרונות העסק. במידה וקיים לחברה קניין רוחני-כמו למשל פטנטים, זכויות יוצרים או סימני מסחר מומלץ מאוד לפנות לעורכי פטנטים על מנת לקבל חוות-דעת בנוגע לחוזק הקניין הרוחני של החברה. בדרך זו גם ניתן ללמוד על השוק ועל המתחרים השונים.
 
אז אם ברצונכם להשקיע, זִכרו שההשקעה שלכם מתחילה בשלושת הצעדים הללו אשר יכולים להציל אתכם ואת כספכם. 
 

לערוץ 90 שניות לחץ כאן>>