עבור מי נצחונו של טראמפ מהווה מקור לאופטימיות?

התפתחויות צפויות במערכת הקניין הרוחני בארה"ב. ארה"ב, כידוע, משפיעה באופן עמוק על תחומי פעילות רבים בעולם. אחד מהם הוא תחום הפטנטים, בו שינויי חוק ופסיקות של בתי המשפט באמריקה השפיעו על יזמים ועסקים בעולם כולו.

ד"ר כפיר לוצאטו, עורך פטנטים ונשיא | קבוצת לוצאטו

בשנים האחרונות, שנות שלטונו של אובמה, היינו עדים לכרסום מתמיד במערכת הפטנטים עד כדי כך שכיום, בשלהי כהונתו של הנשיא אובמה, מצבה רע כפי שלא היה מעולם. בעלי פטנטים, אשר השקיעו ממון רב בפיתוחים טכנולוגיים, מתקשים להגן על נכסיהם האינטלקטואליים. המערכת הפכה ליקרה ולמסורבלת, עקב עלויות הליטיגציה שהרקיעו שחקים, הכרעות שנמרחות על פני שנים ותהליכים חדשים שאמורים היו לפשט, אך למעשה סיבכו את המערכת באופן משמעותי.
עתה נשואות העיניים לנשיא הנבחר, דונלד טראמפ. כאן יש מקום לתקווה. ממה שאפשר ללמוד מהמצע של המפלגה הרפובליקנית בנושא ומעמדותיו של הנשיא הנבחר, ניתן לשער שממשל טראמפ יגן על משטר הפטנטים וייראה בחיזוק מערכת הפטנטים עניין בעל חשיבות לאומית רבה.
אמנם טראמפ לא הביע עמדות מוגדרות בנושא, אך דווקא יש לברך על כך. במקום ללכת שבי אחר הרצון לחולל "רפורמות בכל מחיר", מבית מדרשו של אובמה, יש לקוות שהנשיא הנבחר ישקול את הדברים לגופם, בראיה עסקית עניינית וללא צורך לרצות קבוצות לחץ כאלו או אחרות. מבקשי פטנטים אמריקאים צריכים להיערך לכך בצורה טובה, המחייבת חשיבה חדשה.
 
לפרטים נוספים לחצו כאן>>

לערוץ 90 שניות לחץ כאן>>